srijeda 29.3.2017

Javne rasprave

Općinski načelnik poziva sve zainteresovane građane, organizacije i ustanove da dostave svoje prijedloge i primjedbe na Nacrt budžeta Općine Tešanj za 2016. godinu koji je Općinsko vijeće Tešanj prihvatilo i uputilo u javnu raspravu na 34. sjednici, održanoj 30.10.2015. godine.

Usmeni dio javne rasprave održat će se u novoj sali Općinskog vijeća Tešanj u sljedećim terminima:

• 19.11.2015. godine mjesne zajednice Općine u 11,00 sati,

• 20.11.2015. godine općinske službe, Pravobranilaštvo i OIK u 7,30 sati,

• 23.11.2015. godine nevladine organizacije, institucije sa teritorije Općine, političke stranke i ostali 11,00 sati i

• 23.11.2015. godine nevladine organizacije, institucije sa teritorije Općine, političke stranke i ostali u 15,30 sati.

Nacrt budžeta je istaknut na infopultu u zgradi Općine, te u uredima Jelah, Kalošević, Šije i Tešanjka.

Zainteresovani svoje prijedloge i primjedbe mogu dostaviti Službi za finansije, privredu, komunalne i inspekcijske poslove, putem prijemne kancelarije ili na e-mail Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. do 02.12.2015. godine.

Nacrt budžeta možete pogledati ovdje

OPĆINSKI NAČELNIK

mr.sc. Suad Huskić, profesor

Općinsko vijeće Tešanj je na svojoj 27. sjednici razmotrilo Nacrt Odluke o zaštitnim zonama i zaštitnim mjerama izvorišta vode za piće "ROSSA" i usvojilo zaključak kojim se prihvata Nacrt Odluke i upućuje na javnu raspravu.

Ovim putem obavještavamo mještane mjesnih zajednica Ljetinić i Rosulje kao i poslovne subjekte koji se nalaze u bližem ili daljem području bunareva "ROSSA" da rasprava traje do 25. marta 2015. godine do kada mogu dostaviti primjedbe u pisanom formi ili ih iznijeti u usmenoj javnoj raspravi koja će biti održana dana 19. (četvrtak) marta 2015. godine u 14,00 sati u sali Doma MZ Ljetinić.

Nacrt Odluke o zaštitnim zonama i zaštitnim mjerama izvorišta vode za piće "ROSSA" postavljen je na oglasnim pločama Općine Tešanj, mjesnih zajednica Ljetinić, Novo Selo, Medakovo, Žabljak i Rosulje.

Nacrt Odluke možete pogledati ovdje

Hamzalija Hojkurić,dipl.ecc.

Općina Tešanj poziva sve zainteresovane građane, pravna i fizička lica da dostave svoje prijedloge i primjedbe na Nacrt Odluke o nazivima i označavanju ulica, trgova i označavanju objekata brojevima na području općine Tešanj i Nacrt Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o utvrđivanju opisa granica naseljenih mjesta na području općine Tešanj, koje je Općinsko vijeće prihvatilo i uputilo na javnu raspravu na 24. sjednici Općinskog vijeća Tešanj održanoj dana, 13.11.2014. godine.

Usmeni dio javne rasprave (prezentacija) obavit će se:

-05.12.2014. godine (petak ) od 8,30 do 11,30 sati u općinskom uredu u Tešanjci - za ulice

i od 12,30 do 15,30 sati - za naseljena mjesta

-09.12.2014. godine (utorak) od 9,00 do 12,00 sati u sali Općinskog vijeća u Tešnju- za ulice

i od 12,30 do 15,30 sati -za naseljena mjesta

-10.12.2014. g.odine (srijeda) od 9,00 do 12,00 sati u općinskom uredu u Jelahu - za ulice

i od 12,30 do 15,30 sati - za naseljena mjesta

Tekstualni dio Nacrta Odluke o nazivima i označavanju ulica, trgova i označavanju objekata brojevima na području Općine Tešanj i Nacrta Odluke o izmjeni i dopuni Odluke o utvrđivanju opisa granica naseljenih mjesta na području Općine Tešanj se nalazi istaknut na oglasnim pločama u zgradi Općine, infopultu u Uredu Jelah i Tešanjka, na oglasnoj ploči u zgradi mjesnih zajednica Tešanjka i Jelah, Šije i Kalošević.

Nacrt odluka možete pogledati na:

odluka_ulice

odluka_naseljena mjesta

Grafički dio možete pogledati na:

pregledna karta naseljenih mjesta i katastarskih opcina

pregledna karta obuhvata ulica Jelah

pregledna karta obuhvata ulica Tesanj

pregledna karta obuhvata ulica Tesanjka

Zainteresovani svoje prijedloge i primjedbe mogu dostaviti Službi za katastar, urbanizam i imovinsko-pravne poslove, putem prijemne kancelarije ili na e-mail Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. ili enesOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. do 26.12.2014. godine.

Nadir Medarić, dipl.ing.geodezije

U cilju obezbjeđenja značajnijeg učešća građana u budžetskom procesu, Općinski načelnik je odredio dodatni termin za usmeni dio javne rasprave o Nacrtu budžeta Općine Tešanj za 2015. godinu za 02.12.2014. godine u novoj Sali Općinskog vijeća Tešanj sa početkom u 11 sati.

Općinski načelnik poziva sve zainteresovane građane, organizacije i ustanove da dostave svoje prijedloge i primjedbe na Nacrt budžeta Općine Tešanj za 2015. godinu koji je Općinsko vijeće Tešanj prihvatilo i uputilo u javnu raspravu na 24. sjednici, održanoj dana 13.11.2014. godine.

• 26.11.2014. godine nevladine organizacije i institucije na teritoriji Općine,

• 27.11.2014. godine mjesne zajednice i

• 01.12.2014. godine političke stranke, klubovi vijeća i ostali.

Sve rasprave će se održati sa početkom u 11,00 sati.

Zainteresovani svoje prijedloge i primjedbe mogu dostaviti Službi za finansije, privredu, komunalne i inspekcijske poslove, putem prijemne kancelarije ili na e-mail Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli. do 14.12.2014. godine.

Nacrt budžeta možete pogledati na: Nacrt 2015

Hamzalija Hojkurić, dipl.ecc