Prijava
nedjelja 24.6.2018
Događaji:
Pretraga

Povodom početka nove školske godine, Općinski načelnik Suad Huskić posjetio je osnovne škole sa područja općine Tešanj i ovom prilikom učenicima koji kreću u prvi razred osnovne škole uručio prigodne poklone, koji u sebi sadrže artikle potrebne svakom učeniku.


Kao i prethodne dvije godine, učenike koji kreću u prvi razred obradovali smo skromnim poklonima i zaželjeli im puno uspjeha u školovanju. Ovo je važan dan u životu svakog i svi se mi, neko sa više ili manje sreće, sjećamo prvih dana u školi. Danas ćemo posjetiti sve škole na prostoru općine Tešanj, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.


U školskoj 2017/2018. godini u devet osnovnih škola sa područja općine Tešanj upisano je 514 novih učenika, i svi oni će dobiti poklon paket.

 

Danas je i Vlada ZDK uplatila sredstva za nabavku udžbenika za djecu iz reda boračkih populacija.