Petak 15.11.2019

U toku je realizacija projekata izgradnje putne infrastrukture za 2019.godinu. Asfaltirana je dionica puta Raskrsnica Bunar-Most Kašibovići, dok su na putnom pravcu Trepče-Šljivice izvedeni zemljani radovi sa izradom drenaže i ugradnjom ivičnjaka.
Radovi se finansiraju iz sredstava Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica, Ministarstva za rad, socijalnu politiku i izjeglice ZDK i Općine Tešanj.
Izvođač radova su firme Dobojputevi doo Doboj Jug i Hajdić doo Maglaj.

Federalni hidrometeorološki zavod Sarajevo je izdao narandžasto upozorenje za dijelove Bosne i Hercegovine. U skladu sa istim prognoziraju se udari juga od 60 do 80 km/h u sjeverozapadnim, zapadnim i jugozapadnim dijelovima BiH i dijelovima centralne Bosne, dok se u ostalim područjima prognoziraju udari juga od 40 do 60 km/h. U skladu sa navedenim upozoravaju se građani da preduzmu potrebne radnje od udara vjetra, kako bi smanjili moguće štete na objektima i poljoprivredi.

U skladu sa planskim aktivnostima na provođenju preventivnih mjera zaštite od poplava,  očišćeno je i uređeno korito potoka Golubovac pored lokalnog puta u MZ Bobare-Drinčići-Blaževci.

Zadatak ovih aktivnosti je da se na plavnim područjima, izvrši čišćenje postojećeg vodotoka od nanosa, zemlje, granja, šiblja i dr., a sve sa ciljem poboljšanja protoka i odvodnje bujičnih i površinskih voda.

Na ovaj način želi se adekvatno zaštiti stambeni, poslovni, infrastrukturni i drugi objekti, kao i životi ljudi.

Raspored taksi vozila na slobodna stajališta za 2020. godinu možete pogledati ovdje

JZU Opća bolnica Tešanj objavila je oglas za prijem radnika u radni odnos.

Javni oglas možete pogledati ovdje

Općinski načelnik sa saradnicima, u društvu direktora OŠ Gazi Ferhad-beg, izvođača radova i nadzora posjetio je školsku salu u MZ Jablanica, čija gradnja je u završnoj fazi.

Od 2016. godine za gradnju četiri školske sale na području općine Tešanj u mjesnim zajednicama Šije, Miljanovci-Lončari, Kalošević i Jablanica ukupno je izdvojeno 2,1 milion maraka, od čega je Općina Tešanj izdvojila 1,2 miliona maraka, dok su ostalo sredstva Vlade ZDK, MZ Šije, UNDP-a i Vlade FBiH. Završetkom ovih dvorana, svi učenici na području općine Tešanj će imati uslove za nastavu tjelesnog odgoja.

Javni poziv: Uvid u Idejni projekat dogradnje i nadogradnje stambenog objekta u MZ Tešanj možete pogledati ovdje

Javni poziv: Uvid u Idejni projekat gradnje stambeno-poslovnog objekta u MZ Tešanjka možete pogledati ovdje

S obzirom na činjenicu da Profesionalna vatrogasna jedinica Tešanj svake godine bilježi slučajeve požara koji su nastali zapaljenjem dimnjaka i čađi u dimnjacima a već je uveliko počela sezona loženja, građane općine Tešanj želimo upozoriti i ukazati na uzroke nastanka zapaljenja dimnjaka, te postupke u slučaju pojave ove vrste požara.
Požari dimnjaka su vrlo česti. Kod požara dimnjaka dolazi do zapaljenja čađi u dimovodnom kanalu.

U toku su radovi na Izgradnji predulaza u područnoj školi u MZ Piljužići. Izvođač radova je firma Nednjing d.o.o. Tešanj. Nadzor radova je M-DŽ Mrkotić Tešanj. Sredstva za radove su obezbijeđena iz Budžeta Općine, Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK putem OŠ Džemal Bijedić Miljanovci i sredstava prikupljenih od Vijeća roditelja škole.

Završeni su radovi na asfaltiranju dionice puta Džamija-Mudrovi u MZ Piljužići. Radove je izvodila firma Dobojputevi d.d. Doboj Jug. Također, u toku su i radovi na sanaciji tribina na poligonu izletišta Kiseljak. Izvođač radova na sanaciji je firma Bara d.o.o. Lepenica-Tešanj, a nadzor radova vrši Inpros d.o.o. Mostar.