Prijava
Nedjelja 15.9.2019
Događaji:
Pretraga

Danas je u Tešnju otvoren 6. Sajam srednjih škola, fakulteta i zapošljavanja. Ovaj projekat je dio Strategije razvoja, a organizator Sajma je Općina Tešanj u saradnji sa srednjim školama sa područja Tešnja. Sajam podržava i Udruženje privrednika Tešnja, a sve u cilju školovanja kadra u skladu sa stvarnim potrebama privrede. Ove godine na Sajmu učestvuje 58 institucija iz cijele Bosne i Hercegovine koje su vezane za obrazovanje ili zapošljavanje.

 

Želja nam je da mladim ljudima na jednom mjestu pokažemo mogućnosti koje imaju kada je u pitanju izbor daljeg obrazovanja i usavršavanja, kako bi donijeli pravu odluku za svoju budućnost., kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

 

Sajam srednjih škola, fakulteta i zapošljavanja traje jedan dan i održava se u Sportskoj dvorani u Tešnju. U okviru Sajma organizovana su predavanja, radionice, kao i panel diskusije, a sve u cilju omogućavanja mladim ljudima korisnih informacija i kontakata.