Prijava
nedjelja 24.6.2018
Događaji:
Pretraga

Danas je u Općini Tešanj potpisan Sporazum za priključak MZ Žabljak na primarni kolektor B1. Sporazum su potpisali načelnici općina Tešanj i Usora, te istakli da je primarni cilj očuvanje okoliša, prije svega rijeke Usore.

 

Priključkom MZ Žabljak na primarni kolektor bit će rješen problem oko hiljadu stanovnika koji žive na prostoru ove mjesne zajednice. Nadam se da će radovi biti završeni u naredne dvije godine, kazao je Načelnik općine Usora Zvonimir Anđelić.

 

Općine Tešanj, Usora i Doboj Jug već 2012. godine načelno su se dogovorile da će zajednički raditi na jednom sistemu odvodnje i prečišćavanja otpadnih voda, tako da danas finaliziramo jedan dio tog dogovora. Kroz ovaj projekat Općina Tešanj će graditi primarnu mrežu i prostorom općine Usora, da bismo spojili ranije izgrađene dijelove, a Općina Usora će graditi svoj dio sekundarne mreže i to će biti spojeno na jednu jedinstvenu mrežu, istakao je Općinski načelnik Suad Huskić.