Prijava
četvrtak 21.6.2018
Događaji:
Pretraga

Danas je Općini Tešanj potpisan ugovor za uređenje i izgradnju saobraćajnice u Poslovnoj zoni Glinište i priključak na R 474. Ugovor su potpisali Općinski načelnik Suad Huskić i direktorica firme Dobojputevi d.d. Doboj Jug Saća Prnjavorac. Vrijednost potpisanog ugovora je 72.518,24 KM.

 

To je ustvari preostali dio trase od 550 metara i mi ćemo sa ovom fazom imati formiran put širine 12 metara od Alpine Bromy-ja skroz do nekadašnjeg izbjegličkog naselja. Do sada smo u Poslovnu zonu Glinište uložili skoro 1,5 miliona maraka, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

 

Realiacijom ovog ugovora bit će formirana saobraćajnica, a u ovoj godini se planira ugovoriti i gradnja kanalizacije, kao nastavak gradnje kanalizacionog sistema na prostoru općine Tešanj.