Prijava
subota 21.4.2018
Događaji:
Pretraga

Danas je od strane izvođača HO Norveška narodna pomoć Sarajevo (NPA), uz prisustvo predstavnika Službe civilne zaštite i Centra za uklanjanje mina u BIH- RU Tuzla otvoren projektni zadatak uklanjanja kasetne municije Tešanjka ID 9495, površine 14.866 m2. Ovo je preostali (četvrti) projekat kojeg ova humanitarna organizacija realizuje na području općine Tešanj u okviru deminiranja površina zahvaćenih kasetnom municijom, dok su tri realizovana 2012. godine na području Cerovca, Trepča i Tešnja.

S obzirom da se aktivnost deminiranja odvija pored asfaltne putne komunikacije Tešanjka-Staro Kraševo, dolazit će do povremenih kraćih obustava saobraćaja, te molimo učesnike u saobraćaju i stanovništvo da poštuju postavljene znakove i upute lica na terenu.

 

 

SLUŽBA CIVILNE ZAŠTITE