Prijava
četvrtak 21.6.2018
Događaji:
Pretraga

Dugogodišnja zastupnica u Europskom parlamentu Doris Pack i dr. Lars Hänsel, šef Odjela za Europu i Sjevernu Ameriku u Centrali Fondacije Konrad Adenauer posjetili su danas Općinu Tešanj kako bi se sastali sa načelnicima općina Tešanj, Teslić i Žepče. Tokom sastanka, razgovarano je o uspješnoj saradnji ove tri općine.

 

Oduševljena sam saradnjom općina Tešanj, Teslić i Žepče. Drago mi je da je novac iz Evropske unije došao u prave ruke, s obzirom da se radi o području koje je plodno za poduzetništvo, kazala je Doris Pack, dugogodišnja zastupnica u Europskom parlamentu.

 

Cilj današneg sastanka je da predstavimo saradnju naše tri općine, kako bi i drugi slični primjeri dobili podršku za slične projekte. Sretni smo da je Njemačka partner ovogodišnjeg Sajma, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

 

Nakon sastanka u Općini Tešanj, delegacija je u društvu načelnika tri općine posjetila Sajam privrede.