Prijava
Srijeda 19.12.2018
Događaji:
Pretraga

 

Zamjenik Reisu-l-uleme Husein ef. Smajić, Muftija zenički Ejub ef. Dautović, Glavni imam MIZ Tešanj Fuad ef.Omerbašić i Predsjednik Medžlisa IZ Tešanj Zehrudin Kruško posjetili su Općinu Tešanj i ovom prilikom se susreli sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem. Tokom sastanka, razgovarano je o odnosu vjerskih zajednica i državnih institucija, kao i o organizaciji i obilježavanju 25. godišnjice Muftiluka.

 

Također, ovo je bila prilika za razgovor i o aktuelnim temama – problemu iseljavanja stanovništva, gradnji infrastrukture, ali i o drugim društvenim pitanjima uslovljenim tranzicijom ekonomskih odnosa.

 

Delegacija se zahvalila Općinskom načelniku na dosadašnjoj saradnji sa Općinom Tešanj, a istaknuta je i obostrana želja za nastavkom dobre i uspješne saradnje.