Prijava
Subota 23.2.2019
Događaji:
Pretraga

Ambasadorica Švicarske u BiH NJ.E. Andrea Rauber Saxer posjetila je danas općinu Tešanj i ovom prilikom se sastala sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem. Sastanku su prisustvovali i predsjedavajući Općinskog vijeća Senad Subašić i pomoćnik Općinskog načelnika Hamzalija Hojkurić. Razgovarano je o prilikama u BiH u pogledu razvoja lokalne samouprave, kao i o projektima koji su zajednički realizirani prethodnih godina u području zdravstva, obrazovanja i infrastrukture.

 

Posebnost projekata koje smo realizirali sa Švicarskom jeste da su oni bili vrlo transparentni i da smo u dosadašnjem toku imali vrlo uspješnu saradnju, vrlo visok stepen povjerenja i da su oni procjenjivali kako Općine rade i kako napreduju. Najaktuelniji je projekat MEG, gdje nam je kao najuspješnijoj Općini dodijeljeno 250 000 KM. Ova sredstva će biti utrošena u izgradnju vodovodne mreže, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

 

Nakon sastanka u Općini Tešanj Ambasadorica je posjetila Mješovitu srednju školu i dvije tešanjske firme.