Prijava
Nedjelja 21.7.2019
Događaji:
Pretraga

Općinski načelnik Suad Huskić, nakon provedene procedure javne nabavke potpisao je ugovor za nastavak radova na izgradnji vodovoda Raduša. Vrijednost današnjeg ugovora je 760.000 KM, od čega je 250.000 KM obezbijeđeno kroz projekat MEG, a ostatak je obezbijedila Općina Tešanj.

Ove godine, Općina Tešanj u saradnji sa drugima, investira oko 5 miliona maraka u vodovodnu i kanalizacionu mrežu na području općine Tešanj. Jedan od većih projekata je upravo izgradnja vodovoda Raduša, kojim će na vodovodnu mrežu biti priključeno više od 320 novih domaćinstava. Ranije je u ovaj projekat uloženo oko 400.000 KM, a vrijednost današnjeg ugovora je 760.000 KM. Za naredni period ostaje ulaganje od oko 800.000 KM i time bi se omogućila dodatna mreža za područje Kotlanica, Dolca i Srednje Raduše. U narednih 6 mjeseci, ako se ispune očekivani uslovi, očekujemo da će veći broj građana imati vodu u svojim kućama, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Izvođači radova su konzorcij AB trans d.o.o. Tešanj i Špic beton d.o.o. Zenica.