Prijava
Ponedjeljak 9.12.2019
Događaji:
Pretraga

Prve autobusne nadstrešnice na području grada Tešnja su izgrađene 2007. godine a zatim svake naredne godine njihova gradnja je nastavljena po cijelom području općine Tešanj. Kriteriji za njihovu izgradnju su bili prije svega broj đaka i radnika na tim stajalištima. Danas imamo ukupno 70 izgrađenih autobusnih nadstrešnica raspoređenih po svim mjesnim zajednicama. Pored izgradnje, u njihovo održavanje redovno se godišnje utroši oko 10.000 KM. Devastacija autobusnih nadstrešnica svaka godine se nažalost povećava, uglavnom uslijed nesavjesnog ponašanja građana ili saobračajnim nezgodama.

Apelujemo na sve građane da se odgovorno ponašaju prema našoj zajedničkoj imovini, naročito ovoj koja služi onima koji svakodnevno čekaju na redovni prevoz, a kako se iste nalaze pored glavnih saobraćajnica pružaju ružnu sliku o svima nama koji živimo na ovim prostorima. Na fotografijama su stvarni primjeri iz Mekiša i Novog Sela,a nažalost takvih primjera je puno više.

 

POMOĆNIK OPĆINSKOG NAČELNIKA

Hamzalija Hojkurić, dipl. ecc