Prijava
subota 21.4.2018
Događaji:
Pretraga
Sa javne raspraveJavna rasprava (diskusija) održana u Sali Općinskog vijeća Tešanj.U Sali Općinskog vijeća Tešanj 20. aprila održana je Javna rasprava (diskusija) na temu Srednje škole – pravci daljeg razvoja. Raspravi su prisustvovali predstavnici Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK, predstavnici Pedagoškog zavoda ZDK, direktori Srednjih škola i svi oni koji su svoje radove dostavili u predviđenom roku.

- Na području Zeničko-dobojskog kantona postoje 34 srednje škole. U općini Tešanj su tri, podijeljenje na: Opća gimnazija koja broji 14 odjeljenja, Srednja tehnička škola sa 25 odjeljenja, i Stručna škola sa 18 odjeljena – podsjetila je Emina Ajanović iz Pedogoškog zavoda.
Na raspravi je bilo 15 izlagača.
Cilj je da se na stručnim i znanstvenim osnovama analizira trenutno stanje srednjeg obrazovanja na području općine i da se otvori dijalog o eventualno potrebnim promjenama.