Prijava
Srijeda 8.4.2020
Događaji:
Pretraga
Nema slikeČestitku građanima u povodu Ramazana je uputio Općinski načelnik. Prenosimo je u cjelosti.
Kakav bi trebao biti naš odnos prema Stvoritelju nebesa i Zemlje, i svega stvorenog, propisao je Svemogući Bog, Jedan, Jedini. Istovremeno nam je ostavljena sloboda izbora, sloboda koja svakome ostavlja mogućnost da slijedi Uputu ili odabere neki drugi put. Ako izaberemo pravi put, nadamo se Božijoj milosti i svakom dobru, a ako odemo krivim putem – gubimo nadu i očekujemo da ništa neće biti dobro. Tako je i u našim međusobnim odnosima.
Ramazan je posebna prilika za sve koji slijede posljednju Božiju Knjigu – Qur'an Časni, da sami provjere svoj odnos prema Bogu i prema ljudima, da ga poprave i da budu najbolji primjer interpretacije islamskog učenja, a ne da o islamu govore i predstavljaju ga oni koji ga mrze, ili koji o islamu ne znaju ništa.
Sa ovim mislima, svim muslimanima upućujem čestitke povodom nastupajućeg mubarek mjeseca Ramazana, sa dovom uzvišenom Stvoritelju da vam podari dobro zdravlje, raspoloženje i uputi na pravi put, a svim građanima općine Tešanj svako dobro.


OPĆINSKI NAČELNIK
Fuad Šišić, dipl.ing.maš.