Prijava
Četvrtak 20.2.2020
Događaji:
Pretraga
Nema slikeČestitku građanima u povodu 9. septembra - Dana oslobođenja općine Tešanj od fašizma uputili su predsjedavajući Općinskog vijeća i Općinski načelnik. Prenosimo je u cjelosti.U povodu općinskog praznika 9. septembra - Dana oslobođenja općine Tešanj od fašizma upućujemo najiskrenije čestitke svim građanima naše općine u zemlji i inozemstvu, a posebno živim učesnicima Narodnooslobodilačkog rata.

Na ovaj dan 1944. godine naša općina oslobođena je od fašizma u Drugom svjetskom ratu žrtvama najboljih njenih sinova, a nadljudskim naporima i herojstvom očuvala je svoju slobodu i u godinama tek minulog rata.
Nadamo se da su godine ratnih stradanja bespovratno iza nas, a vrijeme je za nove podsticaje u akcijama za bolji život svih nas, da u zajedničkoj nam domovini Bosni i Hercegovini izgradimo demokratsku i prosperitetnu budućnost.

Još jednom svim građanima čestitamo 9. septembar - Dan oslobođenja.PREDSJEDAVAJUĆI OPĆINSKOG VIJEĆA
Vedran Kaser, dipl. ing. inf.teh.

OPĆINSKI NAČELNIK
Fuad Šišić, dipl. ing. maš.