Prijava
Petak 21.2.2020
Događaji:
Pretraga
Nema slikeČestitku građanima u povodu 10. decembra - Dana grada Tešnja uputili su predsjedavajući Općinskog vijeća i Općinski načelnik. Prenosimo je u cjelosti.Općinski praznik 10. decembar sjećanje je na daleku prošlost kada je vakif Gazi Ferhad-beg utemeljio Tešanj kao urbanu sredinu. Tešanj je kroz svoju hitoriju bilježio brojne značajne događaje, a u novijoj historiji zabilježen je njegov intenzivan, posebno privredni razvoj.
Nadamo se da će naša općina i u budućnosti biti poželjno mjesto življenja, privlačna za mlade generacije i da ćemo imati još više razloga za ponos na njihova buduća djela.

Svim građanima općine Tešanj čestitamo 10. decembar - Dan grada Tešnja.


PREDSJEDAVAJUĆI OPĆINSKOG VIJEĆA
Vedran Kaser, dipl. ing. inf. teh.

OPĆINSKI NAČELNIK
Fuad Šišić, dipl. ing. maš.