Prijava
Nedjelja 31.5.2020
Događaji:
Pretraga

Ramazan je poseban mjesec za vjernike, a post način da se provjeri spremnost ljudi da krenu iz sadašnjeg u bolje stanje duše i da osjete radost u spoznaji smisla ovozemljskog života, jer nije važno da čovjek samo zna kako živi na ovom svijetu, već je važno da zna i vjeruje radi čega živi. Mi smo ljudi koji znaju da postoji rađanje ali da postoji i umiranje, da postoji život ali da postoji i smrt. Mi znamo da postoji uvreda ali postoji i izvinjenje kao što postoji povrijeđena sujeta ali i oprost.

Želim u ime Općine Tešanj i u svoje ime uputiti iskrene čestitke svim vjernicima - muslimanima, sa željom da Ramazan provedu u dobrom zdravlju, ibadetu i raspoloženju uz svoje obaveze prema Bogu i prema ljudima.

Želimo svim građanima općine Tešanj da se ugodno osjećju i da osjete mir i radost, bez obzira na svoja vjerska i druga uvjerenja.

OPĆINSKI NAČELNIK

Fuad Šišić, dipl.ing.maš.