Prijava
Nedjelja 12.7.2020
Događaji:
Pretraga

Svim građanima općine Tešanj upućujem srdačne čestitke povodom 9. maja – Dana pobjede nad fašizmom i Dana Evrope, sa čvrstim uvjerenjem da su sloboda, mir i međusobno uvažavanje daleko iznad jednoumlja, represije, netolerancije i izolacije. Opredjeljenje Općine Tešanj je kreiranje pretpostavki za brze i sigurne integracijske procese po zahtjevima EU-e, ali bez odricanja sopstvenog dostojanstva jer naša prošlost je antifašistička.

Srdačnu čestitku upućujem dobitnicima i porodicama poginulih dobitnika najvećih ratnih priznanja povodom 9. maja - Dana zlatnih ljiljana.

Ovaj dan se obilježava i kao Dan logoraša BiH. Svima onima koji su prošli stradanja logora, iskazujem svoje poštovanje, a zločince neka stigne pravda. Molim Boga da se nikada nikome zlo ne ponovi.


OPĆINSKI NAĈELNIK

Fuad Šišić, dipl.ing.maš.