Prijava
Subota 30.5.2020
Događaji:
Pretraga

Danas u 9,00 sati ispred Centralnog spomen obilježja u Tešnju grupa tešnjaka je krenula na Marš mira Tešanj-Srebrenica 2019. Organizator i ovogodišnjeg Marša mira je Udruženje Klub prijatelja Srebrenice. Građanima koji su došli da isprate ovu grupu, prigodnim govorom obratili su se Pomoćnik Općinskog načelnika Sabahudin Omerbašić, predsjednik Udruženja Klub prijatelja Srebrenice, vođa puta i predstavnici Udruženja Prosvjetitelj iz Srebrenice.

Na ovogodišnjem Maršu mira iz Tešnja učestvuju predstavnici Udruženja građana Klub prijatelja Srebrenice, grupa građana iz MZ Trepče i predstavnici Biciklističkog kluba Tešanj.

Marš mira je pješački pohod, koji se održava u sklopu obilježavanja godišnjice genocida nad Bošnjacima u Srebrenici i njenoj okolini s ciljem odavanja počasti žrtvama genocida, te podsjećanja na stravične zločine.