Prijava
Utorak 2.6.2020
Događaji:
Pretraga

U okviru manifestacije Dani grada Tešnja upriličeno je druženje Općinskog načelnika sa oko 280 dječaka i djevojčica iz devet vrtića sa područja općine Tešanj. Za ove dječake i djevojčice, učenici iz osnovne škole Huso Hodžić pripremili su prigodan program, tako da je druženje proteklo u veseloj atmosferi.

Druženjem sa djecom iz devet vrtića sa područja općine Tešanj željeli smo upotpuniti program obilježavanja Dani grada Tešnja. Pozvali smo ih na jedno mjesto da ih obradujemo zabavom i poklonima. Drago mi je što se na dječijim licima vidjela radost i sreća, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Na području općine Tešanj 2005. godine postojao je jedan vrtić u kojem je boravilo 40-tak djece, a danas djeluje 9 vrtića/igraonica sa oko 620 djece i preko 60 zaposlenih. Radi se o privatnim ustanovama kojima Općina Tešanj pruža podršku kroz subvencije, a zajedničko druženje je želja da se i na ovaj način pruži doprinos u razvoju ovih ustanova.

Na kraju druženja, djeca su dobila poklone Općine Tešanj.