Prijava
Srijeda 27.5.2020
Događaji:
Pretraga
Nema slikeU Tešnju je 5. i 6. septembra 2003. godine u organizaciji KUD "Pobjeda" Tešanj održana druga po redu Međunarodna smotra folklora Tešanj 2003 na kojoj je učestvovalo sedam kulturno-umjetničkih društava iz naše zemlje i inozemstva:KUD "Aluminijum" Podgorica,
KUD "Vinko Korže" Cirkovce,
KUD "Aleksandrovo" Subotica,
Ansambl "Kolo bosansko" Sarajevo,
Gradski folklorni ansambl "Bugojno" Bugojno,
Omladinski ansambl "Krajina" Bihać i
KUD "Pobjeda" Tešanj.

U dva dana nastupa prikazali su nesvakidašnji program i kvalitetne koreografije koje su Tešnjaci nagradili snažnim aplauzima. Smotru je otvorio Sejdo Plančić, općinski načelnik, te u svom pozdravnom obraćanju učesnicima i građanima istaknuo značaj ove manifestacije za kulturni život Tešnja i pozvao sve učesnike Smotre da sudjeluju i na narednim smotrama u Jelahu i Tešnju. Općinski načelnik upriličio je 6. septembra 2003. godine u 16 sati prijem za sve učesnike Smotre uz ugodno druženje i razgovor, te im uručio skromne darove u znak sjećanja na ovaj susret.