Login
Saturday 4.7.2020
Live ticker:
Search
Nema slikeČestitku građanima katoličke vjeroispovijesti u povodu vjerskog praznika Božića uputio je Općinski načelnik Fuad Šišić. Godine u kojima živimo nisu ni bolje, ni gore od nekih drugih ali ljudi sa kojima živimo mogu biti bolji ili lošiji od nekih drugih. Stoga svako od nas ima obavezu i odgovornost da bude bolji prema drugima, poštujući pravo svoga brata i svoga komšije – susjeda na najljepši način. Tešanj je sredina koja ni u najtežim danima nije dovela u pitanje temeljne ljudske vrijednosti: pravo na život, na vjeru, na porodicu i imovinu. Ovdje ljudi prepoznaju dobrotu drugoga u odnosu prema sebi, a odnos prema Bogu ostavljaju svakome za sebe da položi taj račun.
Pred nama je jedan od velikih praznika koji obilježavaju kršćani, pa u ime izvršne vlasti Općine Tešanj i u svoje ime upućujem iskrene čestitke svim katolicima sa željom da Božić provedu u dobrom zdravlju i raspoloženju ne zaboravljajući na svoje obaveze prema Bogu i prema ljudima.
Želim i svim građanima općine Tešanj da se ugodno osjećaju, i da osjećaju mir i radost, bez obzira na svoja vjerska i druga uvjerenja.<7b>


OPĆINSKI NAČELNIK
Fuad Šišić, dipl. ing. maš.