Login
Tuesday 7.7.2020
Live ticker:
Search

Nakon potpisivanja ugovora sa osam grupa mladih vrijednosti 35.000 KM u okviru Omladinske banke Tešanj za 2017. godinu, na terenu se uspješno realizuje sedam projekata. Monitoring tim Općine Tešanj, Fondacije Mozaik i odbora Omladinske banke posjetio je projekte na terenu i uvjerio se u realizaciju, nakon čega je iskazano izuzetno zadovoljstvo urađenim, a posebno, zalaganjem mladih na realizaciji projekata.

Radi se o projektima Sigurno za dječiji osmjeh, Beach rugby, Dobra vrba 2, Jezero mladih, Posvetimo pažnju mladima, Veseli park i Škola stonog tenisa za djecu i odrasle sa poteškoćama u razvoju koji se realizuju u mjesnim zajednicama Tešanj, Dobopolje-Mekiš, Jelah, Mrkotić, Piljužići i Trepče.

Pojedini projekti su nastavak aktivnosti kroz Omladinsku banku iz ranijeg perioda, ali su rađeni i novi projekti sa novim aktivnostima. Dio projekata je rađen na mjestima koja su bili prepuštena i zanemarena, a sve urađeno čini jednu pozitivnu sliku angažovanja mladih i zajednice u cjelini.