Prijava
Subota 4.7.2020
Događaji:
Pretraga

U prostorijama Općine Tešanj potpisan sporazum/protokol o međusobnoj saradnji između srednjih i osnovnih škola na području općine Tešanj, UG Eko-mladi iz Jablanice, Općine Tešanj i JP Rad Tešanj. Protokol o nastavku realizacije projekta prikupljanja i zbrinjavanja PET ambalaže koji se realizuje već tri godine u kontinuitetu. Potpisivanju je pored Općinskog načlenika Suada Huskića, direktora osnovnih i srednjih škola i predsjednika UG Ekomladi koji su potpisali Protokol, prisustvovao i Predsjedavajući Općinskog vijeća Fuad Šišić, čime je iskazao podršku ovom projektu koji je krenuo u prošlom mandatu kada je bio načelnik. Obzirom da je do sada otkup PET ambalaže vršila Omorika iz Doboja koja je otkazala saradnju iz ličnih interesa, JP Rad Tešanj je preuzelo pod identičnim uslovima da bude servis u realizaciji ovog projekta u smislu otkupa PET ambalaže kako bi nesmetano nastavili sa realizacijom ovog projekta.