Prijava
Četvrtak 2.7.2020
Događaji:
Pretraga

U sali Općinskog vijeća Tešanj u ponedjeljak, 10.6.2019. godine održana je prezentacija javnog poziva Start up ideje mladih 2019, uključujući uslove javnog poziva, način bodovanja i druge potrebne informacije. Nakon prezentacije, održan je drugi dio planirane aktivnosti koji se sastojao od obuke kako napisati poslovne planove za nove Start up ideje i postojeće Start up-ove koji su podržani kroz program Najbolje poslovne ideje u periodu 2015-2017. godine. Događaju je prisustvovalo 26 mladih, kojima je kroz aktivno učešće pojašnjen svaki dio poslovnog plana, kao i uslovi javnog konkursa. Prezentaciju i obuku je održao Mirnes Dedukić, uposlenik Općine Tešanj. Prisutnima su prezentovana i dva ispunjena poslovna plana koja mogu poslužiti kao primjer prilikom izrade poslovnih planova.

Primjer poslovnog plana za novi Start up

Primjer poslovnog plana za postojeći Start up

Primjer ispunjenog budžeta


Projekat se realizuje sa UNDP-om uz podršku Vlade Švicarske u sklopu projekta MEG, uz osigurana sredstva od 86.200 KM. Krajni rok za prijavu je 21. juni, a više detalja možete pogledati ovdje