Prijava
četvrtak 21.6.2018
Događaji:
Pretraga

U Velikoj sali Centra za kulturu i obrazovanje u Tešnju potpisani su ugovori za stipendiranje studenata u školskoj 2016/2017. godini. Ugovore su potpisali Općinski načelnik Suad Huskić i 372 studenta sa područja općine Tešanj koji ispunavaju uslove konkursa. Praksa stipendiranja svih studenata koji ispunjavaju uslove, u Općini Tešanj započela je školske 2008/2009 godine, kada je stipendije dobilo 234 studenta sa područja općine Tešanj.

 

Od 2012. godine Općina Tešanj je na stipendiranje studenata izdvojila oko 1,4 miliona maraka. Ukupna vrijednost danas potpisanih ugovora je 350 000 KM. Ovu praksu želimo nastaviti i u narednom periodu, kazaoje Općinski načelnik Suad Huskić.

 

Prigodnim govorom, studentima se obratio i predsjedavajući Općinskog vijeća Senad Subašić koji je istakao da stipendiranje studenata predstavlja najveći projekat općinske administracije u Tešnju.

 

Na općinski konkurs ukupno se prijavilo 417 studenata, od čega njih 372 ispunjava uslove konkursa. Ove godine, 335 studenata u narednih 9 mjeseci primat će iznos od 100KM, dok će studenti deficitarnih zanimanja primati iznos od 130 KM (37 studenata).