Prijava
subota 21.4.2018
Događaji:
Pretraga

U sklopu projekta Jačanje uloge mjesnih zajednica (MZ) u Bosni i Hercegovini (BiH), u subotu 18.03.2017 godine u zgradi mjesne zajednice Dobropolje-Mekiš otvoren je Društveni centar. Prostor će se koristiti za druženja, radionice, rađanje novih ideja i uspješnu realizaciju budućih projekata

 

Zajedničkim sredstvima UNDP-a, Općine Tešanj i mjesne zajednice u iznosu od oko 24.000 KM završena je adaptacija zgrade i vanjsko uređenje, te uređenje prostorija kancelarijskom i informatičkom opremom.

 

Projekat Jačanje uloge mjesnih zajednica (MZ) u Bosni i Hercegovini (BiH) je zajednička inicijativa Vlada Švicarske i Švedske, čija je vrijednost 14,5 miliona KM. U aktivnostima prve faze koja će trajati do sredine 2019. godine, učestvovat će 120 mjesnih zajednica i 20 JLS širom zemlje, čime će utjecati na poboljšanje kvalitete života 300.000 ljudi.