Prijava
Ponedjeljak 25.5.2020
Događaji:
Pretraga

U velikoj sali Centra za kulturu i obrazovanje u Tešnju potpisani su ugovori za stipendiranje studenata u školskoj 2018/2019. godini. Ugovore su potpisali Općinski načelnik Suad Huskić i 306 studenta sa područja općine Tešanj koji ispunavaju uslove konkursa. Praksa stipendiranja svih studenata koji ispunjavaju uslove, u Općini Tešanj započela je školske 2008/2009 godine, kada je stipendije dobilo 234 studenta sa područja općine Tešanj.

 

Prigodnim govorom, studentima su se obratili Općinski načelnik Suad Huskić.i predsjedavajući Općinskog vijeća Senad Subašić, te su u svom obraćanju istakli da je stipendiranje studenata najveći projekat općinske administracije u Tešnju.

 

Na općinski konkurs ukupno se prijavio 321 student, od čega njih 313 ispunjava uslove konkursa. Potpisano je 306 ugovora, od čega 54 za deficitarna zanimanja, dok se 7 studenata nalazi na listi Ministarstva za boračka pitanja ZDK. Ukupna vrijednost potpisanih ugovora je 322 200 KM.